Konstrukcje stalowe spawane

Oferujemy również konstrukcje stalowe spawane. Podobnie jak konstrukcje skręcane, również te warianty charakteryzują się solidnością i dużą wytrzymałością na ciężar. Niemniej wyróżniają się kilkoma detalami niezauważalnymi w modelach niespawanych. Przede wszystkim ważną korzyścią wynikającą z wyboru tego typu konstrukcji jest brak możliwości rozkręcenia jej elementów, co jeszcze bardziej wpływa na jej wieloletnią funkcjonalność. Poszczególne części są łączone permanentnie, ale warto mieć na uwadze, że spawane konstrukcje, to uzasadnione rozwiązanie, gdy mam pewność, że wybrany obiekt będzie ulokowany w stałym miejscu, bez potrzeby jego przenoszenia, w innym razie zmiana lokalizacji może być problematyczna. Ponadto przy spawaniu jest zredukowana ilości łączeń poszczególnych elementów, dzięki czemu konstrukcje są lżejsze.

Jak powstają konstrukcje spawane?

Spawanie to nic innego jak łączenie metalowych elementów poprzez ich rozgrzanie, a następnie spajanie w wyniku stopnienia. Dzięki temu konstrukcja nie jest ciężka, za to jest wytrzymała, jak przy konstrukcjach stalowych składających się ze skręcanych i mocowanych fragmentów. Nasze konstrukcje najczęściej są spawane metodą MIG/MAG. W niektórych przypadkach korzystamy z metody:

  • TIG, wykorzystując elektrodę nietopliwą,
  • MMA, czyli spawania łukowego
  • SAW, przy użyciu druta elektrodowego.

Metody dobieramy po wnikliwej analizie materiału stalowego, kierując się m.in. rodzajem stali lub obciążalnością spoin.

Dane kontaktowe

Adres

Sapieżyn 19, 63-720 Koźmin Wlkp.
dotacja UE

"Projekt: Dotacja na kapitał obrotowy dla Zakładu Ślusarskiego Teresa Szyszka z siedzibą w Sapieżynie 19, 63-720 Koźmin Wielkopolski realizowany w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego"