Kontenery

Kontenery specjalistyczne

Kontenery specjalistyczne to konstrukcje w formie wielkogabarytowych skrzyń. Ich sposób wykonania jest zależny od rodzaju towaru, który docelowo ma być w nich przechowywany. W naszej ofercie można znaleźć kontenery idealne do przetrzymywania różnego typu produktów. Są zabezpieczone przed korozją, negatywnymi skutkami warunków pogodowych, a także urazami mechanicznymi co ma wpływ na ich wytrzymałość. Mogą być ulokowane na zewnątrz lub w obrębie głównego obiektu.

Konstrukcja kontenera jest prosta i szybka w montażu, co ułatwia sprawną zmianę lokalizacji. Składa się ze stalowych profili prostokątnych oraz kwadratowych, kształtowników narożników i blach. W skład ścian, podłogi i dachu wchodzą głównie płyty warstwowe i materiał z wełny mineralnej.

szyszka konstrukcje stalowe

Rodzaje oferowanych przez nas kontenerów oraz ich zastosowanie

Oferowane przez nas kontenery techniczne mają szeroki zakres zastosowania. Przede wszystkim pełnią funkcję magazynów do przechowywania materiałów zarówno załadowanych luzem, jak i umieszczonych w zbiornikach, pojemnikach, workach lub na paletach. Dzięki swojej przestrzenności umożliwiają szybką pracę. Nasze kontenery można również wykorzystać jako prowizoryczne biuro na placach budowy. Ponadto na czas remontu dworca, gdzie występuje nieduży przepływ ludzi, mogą spełniać funkcję tymczasowego i zastępczego obiektu, takiego jak np. kasa z biletami lub punkt informacyjny. Mogą również być wykorzystane jako domki letniskowe. Potencjał kontenerów jest duży, zwłaszcza że istnieje możliwość funkcjonalnego urządzenia ich wnętrz, doprowadzając do nich m.in. elektryczność.

W naszej ofercie można znaleźć m.in.

  • kontenery jednopoziomowe,
  • kontenery dwupoziomowe,
  • kontenery izolowane,
  • kontenery nieizolowane,
  • kontenery ognioodporne.

Ponadto oferujemy stalowe skrzynie o różnych rozmiarach i pojemności. Mogą służyć do przechowywania produktów chemicznych oraz substancji łatwopalnych.

Kontenery specjalistyczne dostosowane do indywidualnych potrzeb

Dzięki uniwersalności tego rodzaju konstrukcji, kontenery znajdują zastosowanie w wielu branżach przemysłowych - zarówno chemicznych, technicznych, jak i budowlanych. Można w nich łatwo przechować różnego rodzaju instalacje, generatory prądu, a także zbiorniki i przepompownie. Z tego względu wykonujemy specjalistyczne kontenery o różnych poziomach izolacji akustycznej.

Produkowane kontenery można wykorzystać m.in. również:

  • jako wytwórnie mieszanek mas bitumicznych,
  • jako wytwórnie mieszanek betonowych,
  • jako zabudowy pod generatory prądu,
  • jako zabudowy pod przepompownie.

W pełni dopasowujemy się do indywidualnych specyfikacji oraz nawet niestandardowych potrzeb i oczekiwań. Nasze konstrukcje mogą posiadać podłogę bądź zostać usadowione na specjalnie przygotowanym podłożu. Ponadto możemy w nich zamontować wentylatory wyciągowe, kratki wentylacyjne, a nawet drzwiczki rewizyjne. Jednocześnie podejmiemy się zamontowania wewnątrz oświetlenia oraz instalacji elektrycznej.

Jednak to tylko niewielka część naszych możliwości – chętnie podejmujemy się całkowicie nowych wyzwań, realizując projekty nawet na najbardziej zaawansowane kontenery specjalistyczne. Zadbamy, aby spełniały one nie tylko restrykcyjne wymagania przepisów budowlanych, ale też nie naruszały higieny pracy oraz nie szkodziły środowisku naturalnemu.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższą galerią, która przedstawia kilka z wielu naszych dotychczasowych realizacji.

Dane kontaktowe

Adres

Sapieżyn 19, 63-720 Koźmin Wlkp.
dotacja UE

"Projekt: Dotacja na kapitał obrotowy dla Zakładu Ślusarskiego Teresa Szyszka z siedzibą w Sapieżynie 19, 63-720 Koźmin Wielkopolski realizowany w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego"